Find a Drama Class in Your Area

Congratulations we found the following classes in

Please click the Class name for more information and for location details. We even included a Google Map for you.

Weekday Class Time Class Name Location Principal
Monday 3:30 PM - 4:15 PM Pre-School (Kindy) 3 - 5 years Greenfields Family Community Centre, Mandurah WA Kristen Matthey
Monday 3:45 PM - 4:45 PM Lower Primary (5-8 years) Aveley Community Centre, Aveley WA Justin Lowson
Monday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Duncraig Lutheran Chrurch Hall, Duncraig WA Justin Lowson
Monday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Bob Daniel Community Centre, Inglewood WA Justin Lowson
Monday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Ranford Primary School Hall , Canning Vale WA Kerry Jones
Monday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) The Salvation Army Community Church Hall, Swan View WA Merylena Sulak
Monday 4:45 PM - 5:45 PM Upper Primary (9-12 years) Aveley Community Centre, Aveley WA Justin Lowson
Monday 5:00 PM - 6:00 PM Composite Class (5-10 years) Greenfields Family Community Centre, Mandurah WA Kristen Matthey
Monday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) The Salvation Army Community Church Hall, Swan View WA Merylena Sulak
Monday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Duncraig Lutheran Chrurch Hall, Duncraig WA Justin Lowson
Monday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Ranford Primary School Hall , Canning Vale WA Kerry Jones
Monday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Bob Daniel Community Centre, Inglewood WA Justin Lowson
Monday 6:00 PM - 7:00 PM Youth Theatre (11-17 years) Greenfields Family Community Centre, Mandurah WA Kristen Matthey
Monday 6:00 PM - 7:00 PM Youth Theatre (12-17 years) Duncraig Lutheran Chrurch Hall, Duncraig WA Justin Lowson
Monday 6:00 PM - 7:00 PM Youth Theatre (12-17 years) The Salvation Army Community Church Hall, Swan View WA Merylena Sulak
Monday 6:00 PM - 7:00 PM Youth Theatre (12-17 years) Ranford Primary School Hall , Canning Vale WA Kerry Jones
Tuesday 3:45 PM - 4:30 PM Pre-School (Kindy) 3 - 5 years Scarborough Community Centre, Scarborough Wa Justin Lowson
Tuesday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Rob Baddock Hall, Kallaroo WA Justin Lowson
Tuesday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Maddington Community Centre Lesser Hall, Maddington WA Kerry Jones
Tuesday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Secret Harbour Surf Life Saving Club , Secret Harbour WA Kristen Matthey
Tuesday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Victoria Park RSL Club, Victoria Park WA Justin Lowson
Tuesday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Carramar Community Centre, Caramar WA Justin Lowson
Tuesday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Lesmurdie Hall, Lesmurdie WA Merylena Sulak
Tuesday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Dianella Scout and Guide Hall, Dianella WA Merylena Sulak
Tuesday 4:30 PM - 5:30 PM Lower Primary (5-8 years) Scarborough Community Centre, Scarborough Wa Justin Lowson
Tuesday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Rob Baddock Hall, Kallaroo WA Justin Lowson
Tuesday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Victoria Park RSL Club, Victoria Park WA Justin Lowson
Tuesday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Maddington Community Centre Lesser Hall, Maddington WA Kerry Jones
Tuesday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Dianella Scout and Guide Hall, Dianella WA Merylena Sulak
Tuesday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Carramar Community Centre, Caramar WA Justin Lowson
Tuesday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Lesmurdie Hall, Lesmurdie WA Merylena Sulak
Tuesday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Secret Harbour Surf Life Saving Club , Secret Harbour WA Kristen Matthey
Tuesday 5:30 PM - 6:30 PM Upper Primary (9 - 12 years) Scarborough Community Centre, Scarborough Wa Justin Lowson
Tuesday 6:00 PM - 7:00 PM Youth Theatre (12-17 years) Rob Baddock Hall, Kallaroo WA Justin Lowson
Tuesday 6:00 PM - 7:00 PM Youth Theatre (12-17 years) Dianella Scout and Guide Hall, Dianella WA Merylena Sulak
Wednesday 3:45 PM - 4:30 PM Pre-School (Kindy) 3 - 5 years Loftus Community Centre, Leederville WA Justin Lowson
Wednesday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5 - 8 years) Willetton Pavilion, Willetton WA Kerry Jones
Wednesday 4:00 PM - 4:00 PM Lower Primary (5-8 years) Kingsley Church of Christ Hall, Kingsley WA Justin Lowson
Wednesday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) St Nicholas Church Hall, Floreat WA Justin Lowson
Wednesday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Mandurah Yacht Club, Halls Head WA Kristen Matthey
Wednesday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Guildford Town Hall, Guilford WA Merylena Sulak
Wednesday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary 5 - 8 years Woodlupine Family Centre, Forrestfield WA Merylena Sulak
Wednesday 4:30 PM - 5:30 PM Lower Primary (5-8 years) Loftus Community Centre, Leederville WA Justin Lowson
Wednesday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Kingsley Church of Christ Hall, Kingsley WA Justin Lowson
Wednesday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) St Nicholas Church Hall, Floreat WA Justin Lowson
Wednesday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Willetton Pavilion, Willetton WA Kerry Jones
Wednesday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Mandurah Yacht Club, Halls Head WA Kristen Matthey
Wednesday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Woodlupine Family Centre, Forrestfield WA Merylena Sulak
Wednesday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Guildford Town Hall, Guilford WA Merylena Sulak
Wednesday 5:30 PM - 6:30 PM Upper Primary (9-12 years) Loftus Community Centre, Leederville WA Justin Lowson
Wednesday 6:00 PM - 7:00 PM Youth Theatre (12-17 years) St Nicholas Church Hall, Floreat WA Justin Lowson
Wednesday 6:00 PM - 7:00 PM Youth Theatre (12-17 years) Willetton Pavilion, Willetton WA Kerry Jones
Wednesday 6:00 PM - 7:00 PM Youth Theatre (12-17 years) Kingsley Church of Christ Hall, Kingsley WA Justin Lowson
Thursday 3:45 PM - 4:30 PM Pre-School (Kindy) 3 - 5 years Morley Scout Hall, Morley WA Merylena Sulak
Thursday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Kingsway Indoor Sports Stadium, Madeley WA Justin Lowson
Thursday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Gumblossom Community Centre, Quinns Rocks WA Justin Lowson
Thursday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Karrinyup Community Centre, Karrinyup WA Justin Lowson
Thursday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Harvest Lakes Community Centre, Atwell WA Kerry Jones
Thursday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Warnbro Community Church Hall, Warnbro WA Kristen Matthey
Thursday 4:30 PM - 5:30 PM Lower Primary (5-8 years) Morley Scout Hall, Morley WA Merylena Sulak
Thursday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Gumblossom Community Centre, Quinns Rocks WA Justin Lowson
Thursday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Karrinyup Community Centre, Karrinyup WA Justin Lowson
Thursday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Harvest Lakes Community Centre, Atwell WA Kerry Jones
Thursday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Warnbro Community Church Hall, Warnbro WA Kristen Matthey
Thursday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Kingsway Indoor Sports Stadium, Madeley WA Justin Lowson
Thursday 5:30 PM - 6:30 PM Upper Primary (9-12 years) Morley Scout Hall, Morley WA Merylena Sulak
Thursday 6:00 PM - 7:00 PM Youth Theatre 12 - 17 years Warnbro Community Church Hall, Warnbro WA Kristen Matthey
Friday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Currambine Community Centre , Kinross WA Justin Lowson
Friday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Jack Healey Centre, Kalamunda WA Merylena Sulak
Friday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Immaculate Conception Church Hall, Fremantle WA Kerry Jones
Friday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) St Aidan's Church Hall, Claremont WA Justin Lowson
Friday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Settlers Primary School, Baldivis WA Kristen Matthey
Friday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Currambine Community Centre , Kinross WA Justin Lowson
Friday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Jack Healey Centre, Kalamunda WA Merylena Sulak
Friday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Immaculate Conception Church Hall, Fremantle WA Kerry Jones
Friday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) Settlers Primary School, Baldivis WA Kristen Matthey
Friday 5:00 PM - 6:00 PM Upper Primary (9-12 years) St Aidan's Church Hall, Claremont WA Justin Lowson
Friday 6:00 PM - 7:00 PM Youth Theatre (12-17 years) Currambine Community Centre , Kinross WA Justin Lowson
Friday 6:00 PM - 7:00 PM Youth Theatre (12-17 years) Immaculate Conception Church Hall, Fremantle WA Kerry Jones
Friday 6:00 PM - 7:00 PM Youth Theatre 1 (12-15 years) Jack Healey Centre, Kalamunda WA Merylena Sulak
Friday 7:00 PM - 8:00 PM Youth Theatre 2 (15-17 years) Jack Healey Centre, Kalamunda WA Merylena Sulak
Saturday 9:00 AM - 9:45 AM Pre-School (Kindy) 3 - 5 years Wembley Community Centre, Wembley WA Justin Lowson
Saturday 9:00 AM - 9:45 AM Pre-School (Kindy) 3 - 5 years Westerly Family Centre, Cooloongup WA Kristen Matthey
Saturday 9:00 AM - 9:45 AM Pre-School (Kindy) 3 - 5 years Uniting Church Hall Kardinya , Kardinya WA Kerry Jones
Saturday 9:15 AM - 10:00 AM Pre-School (Kindy) 3 - 5 years Greenwood Uniting Church Hall, Greenwood WA Justin Lowson
Saturday 9:45 AM - 10:45 AM Lower Primary (5-8 years) Wembley Community Centre, Wembley WA Justin Lowson
Saturday 9:45 AM - 10:45 AM Lower Primary (5-8 years) Uniting Church Hall Kardinya , Kardinya WA Kerry Jones
Saturday 9:45 AM - 10:45 AM Lower Primary (5-8 years) Westerly Family Centre, Cooloongup WA Kristen Matthey
Saturday 10:00 AM - 11:00 AM Lower Primary (5-8 years) Greenwood Uniting Church Hall, Greenwood WA Justin Lowson
Saturday 10:45 AM - 11:45 AM Upper Primary (9-12 years) Uniting Church Hall Kardinya , Kardinya WA Kerry Jones
Saturday 10:45 AM - 11:45 AM Upper Primary (9-12 years) Westerly Family Centre, Cooloongup WA Kristen Matthey
Saturday 11:00 AM - 12:00 PM Upper Primary (9-12 years) Greenwood Uniting Church Hall, Greenwood WA Justin Lowson
Saturday 11:45 AM - 12:45 PM Youth Theatre (12-17 years) Westerly Family Centre, Cooloongup WA Kristen Matthey
Saturday 11:45 AM - 12:45 PM Youth Theatre (12-17 years) Uniting Church Hall Kardinya , Kardinya WA Kerry Jones
Saturday 12:00 PM - 1:00 PM Youth Theatre (12-17 years) Greenwood Uniting Church Hall, Greenwood WA Justin Lowson
Saturday 10:00 AM - 11:00 AM Lower Primary (5-8 years) The Hub of The Hills, Mundaring WA Merylena Sulak
Saturday 11:00 AM - 12:00 PM Upper Primary (9-12 years) The Hub of The Hills, Mundaring WA Merylena Sulak

Or choose from one of the other Rockingham & Mandurah classes:

Browse the table below to find alternative classes in your Region. We're sure there's one to fit your schedule.

Weekday Class Time Class Name Location Principal
Tuesday 10:30 AM - 11:30 AM Upper Primary (9-12 years) Amelia Heights Scout Hall, Balcatta WA Justin Lowson
Saturday 9:30 AM - 10:30 AM Lower Primary (5-8 years) St Stephens School, Carramar WA Justin Lowson
Saturday 10:30 AM - 11:30 AM Upper Primary (9-12 years) St Stephens School, Carramar WA Justin Lowson
Saturday 9:30 AM - 10:30 AM Lower Primary (5-8 years) The Hub of The Hills, Mundaring WA Merylena Sulak
Monday 3:30 PM - 4:15 PM Pre-School (Kindy) 3 - 5 years Greenfields Family Community Centre, Mandurah WA Kristen Matthey
Monday 3:30 PM - 4:15 PM Pre-School (Kindy) 3 - 5 years Greenfields Family Community Centre, Mandurah WA Kristen Matthey
Monday 3:45 PM - 4:45 PM Lower Primary (5-8 years) Aveley Community Centre, Aveley WA Justin Lowson
Monday 3:45 PM - 4:45 PM Lower Primary (5-8 years) Aveley Community Centre, Aveley WA Justin Lowson
Monday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Duncraig Lutheran Chrurch Hall, Duncraig WA Justin Lowson
Monday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Duncraig Lutheran Chrurch Hall, Duncraig WA Justin Lowson
Monday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Aveley Community Centre, Aveley WA Justin Lowson
Monday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Brook View Family Centre, Swan View WA Merylena Sulak
Monday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) The Salvation Army Community Church Hall, Swan View WA Merylena Sulak
Monday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Bob Daniel Community Centre, Inglewood WA Helen Davey
Monday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Bob Daniel Community Centre, Inglewood WA Justin Lowson
Monday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Ranford Primary School Hall , Canning Vale WA Kerry Jones
Monday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Ranford Primary School Hall , Canning Vale WA Kerry Jones
Monday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) Bob Daniel Community Centre, Inglewood WA Justin Lowson
Monday 4:00 PM - 5:00 PM Lower Primary (5-8 years) The Salvation Army Community Church Hall, Swan View WA Merylena Sulak
Monday 4:45 PM - 5:45 PM Upper Primary (9-12 years) Aveley Community Centre, Aveley WA Justin Lowson
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10